  • Y11721K62000T0W
Y11721K62000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y11721K62000T0W
HK JDW NO:
890-Y11721K62000T0W
Description:
VSM Series, Metal Foil, 1.62kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11721K62000T0W
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.62kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C