  • Y11696R00000B0R
Y11696R00000B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y11696R00000B0R
HK JDW NO:
890-Y11696R00000B0R
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR3D Series, Metal Foil, 6Ohms, 0.6W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11696R00000B0R
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    6Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.318mm