  • Y11693K16000T9R
Y11693K16000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y11693K16000T9R
HK JDW NO:
890-Y11693K16000T9R
Step5Bar-code shipping tag
Y11693K16000T9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.318mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    3.16kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    3.0988mm