  • Y116931R6000F9L
Y116931R6000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y116931R6000F9L
HK JDW NO:
890-Y116931R6000F9L
Package:
3017 J-Lead
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SMR3D Series, Metal Foil, 31.6Ohm, 0.6W, ±1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y116931R6000F9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±1%