  • Y1169135R000B0R
Y1169135R000B0R
advertisement
Manufacturer No:
Y1169135R000B0R
HK JDW NO:
890-Y1169135R000B0R
Package:
3017 J-Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1169135R000B0R
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR3D
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    135Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm