  • Y11231R00000Q0L
Y11231R00000Q0L
advertisement
Manufacturer No:
Y11231R00000Q0L
HK JDW NO:
890-Y11231R00000Q0L
Package:
TO-220-4, SMD
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR VPR221S Series, Metal Foil, 1Ohm, ±0.02%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y11231R00000Q0L
  • Package / Case
    TO-220-4, SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VPR221S
  • Size / Dimension
    0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    4.0132mm
  • Height Seated (Max)
    0.158 4.01mm