  • Y1122800R000T9R
Y1122800R000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1122800R000T9R
HK JDW NO:
890-Y1122800R000T9R
Package:
TO-220-2, SMD
Datasheet:
Description:
VPR220S Series, Metal Foil, 800Ohms, 8W, ±0.01%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1122800R000T9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    15.621mm
  • Width
    10.16mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    TO-220-2, SMD
  • Supplier Device Package
    TO-220-2
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VPR220S
  • Size / Dimension
    0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    800Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    8W
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Height
    4.0132mm
  • Height Seated (Max)
    0.158 4.01mm