  • Y11217K50000A0R
Y11217K50000A0R
advertisement
Manufacturer No:
Y11217K50000A0R
HK JDW NO:
890-Y11217K50000A0R
Description:
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 7.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11217K50000A0R
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm