  • Y11215K11000B9R
Y11215K11000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y11215K11000B9R
HK JDW NO:
890-Y11215K11000B9R
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 5.11kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y11215K11000B9R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm