  • Y112120K0000B9R
Y112120K0000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y112120K0000B9R
HK JDW NO:
890-Y112120K0000B9R
Description:
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 20kOhm, 0.16W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y112120K0000B9R
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.16W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    160mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C