  • Y1121166R500T0L
Y1121166R500T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1121166R500T0L
HK JDW NO:
890-Y1121166R500T0L
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 166.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1121166R500T0L
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    166.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm