  • Y112110R0000F0R
Y112110R0000F0R
advertisement
Manufacturer No:
Y112110R0000F0R
HK JDW NO:
890-Y112110R0000F0R
Description:
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 10Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y112110R0000F0R
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR1D
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm