  • Y112110K0000T9R
Y112110K0000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y112110K0000T9R
HK JDW NO:
890-Y112110K0000T9R
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.16W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y112110K0000T9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR1D
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • Termination
    J-Lead
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.16W
  • Voltage - Rated
    73V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    54V
  • Max Power Dissipation
    160mW
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    54V
  • Rise Time
    1ns
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2mm