  • Y1121100R000Q9R
Y1121100R000Q9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1121100R000Q9R
HK JDW NO:
890-Y1121100R000Q9R
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
Description:
SMR1D Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1121100R000Q9R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SMR1D
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm