  • Y1073100R000T9L
Y1073100R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1073100R000T9L
HK JDW NO:
890-Y1073100R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1073100R000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -50°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Z202
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    NON INDUCTIVE; ULTRA HIGH PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    19.05mm
  • Lead Spacing
    3.18mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Height
    6.604mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm