  • Y09601R00000B0L
Y09601R00000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y09601R00000B0L
HK JDW NO:
890-Y09601R00000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
1Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y09601R00000B0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Series
    VCS331
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.340Lx0.210W 34.04mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    27.0002mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    34.036mm
  • Width
    5.334mm