  • Y09441R20000B0L
Y09441R20000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y09441R20000B0L
HK JDW NO:
890-Y09441R20000B0L
Description:
1.2Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y09441R20000B0L
    VCS332
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.340Lx0.210W 34.04mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.01mm
  • Length
    34.036mm
  • Width
    5.334mm