  • Y0944100R000B0L
Y0944100R000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0944100R000B0L
HK JDW NO:
890-Y0944100R000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
100Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0944100R000B0L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    VCS332
  • Size / Dimension
    1.340Lx0.210W 34.04mmx5.33mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.01mm
  • Length
    34.036mm
  • Width
    5.334mm