  • Y094220R0000F9L
Y094220R0000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y094220R0000F9L
HK JDW NO:
890-Y094220R0000F9L
Package:
Radial - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
Y094220R0000F9L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VCS232
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    4
  • Termination
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Depth
    4.5mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Military Standard
    Not
  • Height
    13.0048mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm