  • Y09421R50000B9L
Y09421R50000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y09421R50000B9L
HK JDW NO:
890-Y09421R50000B9L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.5Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y09421R50000B9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VCS232
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    13.0048mm