  • Y09420R75000B0L
Y09420R75000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y09420R75000B0L
HK JDW NO:
890-Y09420R75000B0L
Package:
Radial - 4 Leads
Step5Bar-code shipping tag
Y09420R75000B0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±0.1%
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    750mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    13.0048mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VCS232
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm