  • Y09420R20000A9L
Y09420R20000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y09420R20000A9L
HK JDW NO:
890-Y09420R20000A9L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
200mOhms, 2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y09420R20000A9L
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Supplier Device Package
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VCS232
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.177W 31.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    200mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm