  • Y0926118R000A0L
Y0926118R000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0926118R000A0L
HK JDW NO:
890-Y0926118R000A0L
Step5Bar-code shipping tag
Y0926118R000A0L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    118Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39009
  • Rated Power Dissipation (P)
    8W
  • Lead Length
    13.72mm
  • Working Voltage
    300V
  • Height
    21.463mm
  • Height Seated (Max)
    0.845 21.46mm