  • Y0902120R000Q9L
Y0902120R000Q9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0902120R000Q9L
HK JDW NO:
890-Y0902120R000Q9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
120Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0902120R000Q9L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VSC
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.087W 5.80mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    120Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -75°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    5.7912mm
  • Width
    2.2098mm