  • Y08561R00000F9R
Y08561R00000F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y08561R00000F9R
HK JDW NO:
890-Y08561R00000F9R
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
VCS1625P Series, Metal Foil, 1Ohms, 1W, ±1%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y08561R00000F9R
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    VCS1625P
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.10mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm