  • Y08505R00000D9R
Y08505R00000D9R
advertisement
Manufacturer No:
Y08505R00000D9R
HK JDW NO:
890-Y08505R00000D9R
Description:
VCS1625 Series, Metal Foil, 5Ohms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y08505R00000D9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.10mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm