  • Y085010R0000D3R
Y085010R0000D3R
advertisement
Manufacturer No:
Y085010R0000D3R
HK JDW NO:
890-Y085010R0000D3R
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
VCS1625 Series, Metal Foil, 10Ohm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y085010R0000D3R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Current Sense, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C