  • Y08500R14300F9R
Y08500R14300F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y08500R14300F9R
HK JDW NO:
890-Y08500R14300F9R
Description:
VCS1625 Series, Metal Foil, 143mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y08500R14300F9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    143mOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    4.064mm
  • Width
    6.35mm