  • Y079856K0000F0W
Y079856K0000F0W
advertisement
Manufacturer No:
Y079856K0000F0W
HK JDW NO:
890-Y079856K0000F0W
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
HTHG Series, Metal Foil, 56kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~220°C
Step5Bar-code shipping tag
Y079856K0000F0W
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~220°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HTHG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±3ppm/°C
  • Resistance
    56kOhms
  • Max Operating Temperature
    220°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    584.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm