  • Y07852K50000T9L
Y07852K50000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y07852K50000T9L
HK JDW NO:
890-Y07852K50000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Quantity:
In Stock : 535
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
Y07852K50000T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    S
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Depth
    2.67mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Rise Time
    1ns
  • Height
    8.28mm
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm