  • Y078125K0000Q0W
Y078125K0000Q0W
advertisement
Manufacturer No:
Y078125K0000Q0W
HK JDW NO:
890-Y078125K0000Q0W
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
HTHG Series, Metal Foil, 25kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.02%, -55°C~220°C
Step5Bar-code shipping tag
Y078125K0000Q0W
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~220°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HTHG
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.050W 3.81mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±3ppm/°C
  • Resistance
    25kOhms
  • Max Operating Temperature
    220°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm