  • Y077611K5000Q0W
Y077611K5000Q0W
advertisement
Manufacturer No:
Y077611K5000Q0W
HK JDW NO:
890-Y077611K5000Q0W
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
HTHA Series, Metal Foil, 11.5kOhms, 0.03W 1/32W, ±0.02%, -55°C~220°C
Step5Bar-code shipping tag
Y077611K5000Q0W
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~220°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HTHA
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    11.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    220°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Max Power Dissipation
    30mW
  • Height
    584.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm