  • Y07347R50000B9L
Y07347R50000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y07347R50000B9L
HK JDW NO:
890-Y07347R50000B9L
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
7.5Ohms, 10W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y07347R50000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    7.5Ohms
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm