  • Y07342R00000B9L
Y07342R00000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y07342R00000B9L
HK JDW NO:
890-Y07342R00000B9L
Step5Bar-code shipping tag
Y07342R00000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.575Lx0.276W 40.01mmx7.01mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Power (Watts)
    10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    20.3962mm
  • Height Seated (Max)
    0.803 20.40mm