  • Y07063K90000T0L
Y07063K90000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y07063K90000T0L
HK JDW NO:
890-Y07063K90000T0L
Description:
FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y07063K90000T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm