  • Y0706150R000Q9L
Y0706150R000Q9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0706150R000Q9L
HK JDW NO:
890-Y0706150R000Q9L
Step5Bar-code shipping tag
Y0706150R000Q9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    400mW