  • Y0706100R000T9L
Y0706100R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0706100R000T9L
HK JDW NO:
890-Y0706100R000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Y0706100R000T9L
Description:
100Ohms, 0.4W, Metal Foil,
Quantity:
In Stock : 498
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0706100R000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    VAR
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Depth
    2.03mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    3.81mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.032mm