  • Y0706100K000T9L
Y0706100K000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0706100K000T9L
HK JDW NO:
890-Y0706100K000T9L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y0706100K000T9L
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VAR
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.080W 6.35mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Spacing
    3.81mm
  • Height
    7.874mm
  • Height Seated (Max)
    0.310 7.87mm