  • Y011141R0000T9L
Y011141R0000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y011141R0000T9L
HK JDW NO:
890-Y011141R0000T9L
Description:
41Ohms, 2.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y011141R0000T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    41Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Length
    38.1mm