  • Y0111120R000B0L
Y0111120R000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0111120R000B0L
HK JDW NO:
890-Y0111120R000B0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
120Ohms, 2.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0111120R000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    120Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Length
    38.1mm