  • Y01081M30000B0L
Y01081M30000B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y01081M30000B0L
HK JDW NO:
890-Y01081M30000B0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 1.3MOhm, 0.9W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y01081M30000B0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    1.3MOhm
  • Power (Watts)
    0.9W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    900mW