  • Y0106100K000S0L
Y0106100K000S0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0106100K000S0L
HK JDW NO:
890-Y0106100K000S0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0106100K000S0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Diameter
    12.7mm