  • Y01011K21000T0L
Y01011K21000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y01011K21000T0L
HK JDW NO:
890-Y01011K21000T0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.21kOhm, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y01011K21000T0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    S
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    1.21kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    10.4902mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm