  • Y0101149K900B0L
Y0101149K900B0L
advertisement
Manufacturer No:
Y0101149K900B0L
HK JDW NO:
890-Y0101149K900B0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
149.9kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0101149K900B0L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.575Lx0.160W 14.61mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    149.9kOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.49mm