  • Y0093500R000A9L
Y0093500R000A9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0093500R000A9L
HK JDW NO:
890-Y0093500R000A9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
500Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0093500R000A9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA55Z
  • Size / Dimension
    0.260Diax0.500L 6.60mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    500Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Length
    12.7mm