  • Y0090100K000F9L
Y0090100K000F9L
advertisement
Manufacturer No:
Y0090100K000F9L
HK JDW NO:
890-Y0090100K000F9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100kOhms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y0090100K000F9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VTA52Z
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Power (Watts)
    1W