  • Y00894K02000AP0L
Y00894K02000AP0L
advertisement
Manufacturer No:
Y00894K02000AP0L
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y00894K02000AP0L
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 4.02kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00894K02000AP0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.005%
  • Resistance
    4.02kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Height
    8.28mm
  • Length
    7.62mm