  • Y008942K2000BM13L
Y008942K2000BM13L
advertisement
Manufacturer No:
Y008942K2000BM13L
HK JDW NO:
890-Y008942K2000BM13L
Description:
42.2kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y008942K2000BM13L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RNC90Y
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    42.2kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm