  • Y008920K0000TR1R
Y008920K0000TR1R
advertisement
Manufacturer No:
Y008920K0000TR1R
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y008920K0000TR1R
Description:
20kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y008920K0000TR1R
  • Tolerance
    0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    600mW
  • Height
    8.5344mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm