  • Y00754K16000T9L
Y00754K16000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y00754K16000T9L
HK JDW NO:
890-Y00754K16000T9L
Description:
4.16kOhms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y00754K16000T9L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±8ppm/°C
  • Resistance
    4.16kOhms
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Height Seated (Max)
    0.336 8.53mm